بازی مشروطه

4 25
30+
12+
5-12
بازی مشروطه

توضیح کلی بازی

یکی از مهیج ‌ترین بازی‌های فکری، بازی فکری مشروطه خواهان است. این بازی به سبک بازیهای معمایی و نقش مخفی (همانند مافیا) است. هیجان در طول مدت بازی، ما را از دنیا واقعی دور می‌کند و باعث می‌شود در بازی غرق شویم. این بازی مناسب برای رده سنی ۱۲ سال به بالا است و در کنار نوجوانان برای بزرگسالان نیز مناسب است. مدت زمان پیش بینی شده برای این بازی 45 دقیقه است و می‌تواند برای مدتی ما را از فضای مجازی و دنیای واقعی دور کند. برای شروع بازی به حداقل 5 نفر نیاز است و تعداد نفرات می‌تواند تا ۱۲ نفر نیز افزایش پیدا کند. در صورت نیاز به راهنمایی دفترچه راهنمای محصول به همه سوالات ما پاسخ می‌دهد.

تاریخچه بازی

در دوران حکومت محمد علی شاه قاجار هستیم. در بازی مشروطه خواهان، بازیکنان دو دسته سلطنت طلب و مشروطه خواهان هستند که در حال تلاش برای به تثبیت رساندن قوانین مشروطه هستند. البته باید محتاط باشید، زیرا در بین شما تعدادی سلطنت طلب به صورت مخفیانه حضور دارند، که یکی از آنها محمد علی شاه است که در مقابل آن یاران با وفا ستارخان و باقرخان قرار دارند.

آموزش بازی

در ابتدای بازی بازیکنان به ۲ گروه تقسیم می شوند که سلطنت طلب ها در اکثریت هستند.در تیم سلطنت طلب یک شخص محمد علی شاه است و همچنین در تیم مشروطه خواهان دو نفر که ستارخان و باقرخان هستند وجود دارند.

در فاز معارفه ابتدا ستارخان و باقرخان بیدار می شوند و همدیگر را می شناسند و یاران مشروطه خواه به آن ها لایک نشان می دهند سپس خوابیده و محمد علی شاه بیدار می شود و تمامی نیروهای سلطنتی به او لایک نشان می دهند.

آموزش بازی مشروطه
آموزش بازی مشروطه

هدف بازی

در شروع بازی یک نفر به صورت شانسی به عنوان رییس مجلس انتخاب می شوند سپس رییس مجلس میبایست دو نفر از بازیکنان را انتخاب کند و سپس بازیکنان با چالش شروع به صحبت می کنند و همه میبایست صحبت کنند تا ببینند به این مجلس حق قانون گذاری می دهند یا خیر.

اگر مجلس رای نیاورد رییس مجلس نفر بعدی می شود.

دو نفری که در دوره قبل رای آورده اند حق شرکت تا تثبیت مجلس بعد را ندارند.

اگر رای بیاورد افرادی که جز مجلس می باشند می توانند بین قانون مشروطه و سلطنت یکی را به رییس مجلس بدهند البته رییس مجلس نمی داند کدام یک از قانون ها را چه کسی داده است.اگر میان قانون ها حتی یک قانون مشروطه باشد قانون مشروطه تثبیت می شود و اگر نباشد قانون سلطنتی تثبیت می شود.

یاران محمد علی شاه با توجه به اینکه همدیگر را نمیشناسند نیز باید سعی کنند خود و محمد علی شاه را سفید نگه دارند چونکه اگر ستارخان در هر جای بازی بخواهد می تواند شلیکی انجام دهد و اگر محمد علی شاه را بزند بازی به نفع مشروطه خواهان تمام می شود ولی اگر تیر به محمد علی شاه نخورد ولی به سلطنت طلب بخورد حال باقرخان می تواند مجدد شلیک کند و اگر محمد علی شاه را بزنند برنده می شوند در غیر اینصورت بازی را می بازند.

همچنین در طول بازی محمد علی شاه نیز یک حق شلیک دارد که فقط اگر ستارخان را بزند می توانند بازی را ببرند.

یاران ستارخان و باقرخان باید سعی کنند نگذارند تا محمد علی شاه متوجه ستارخان شود و همچنین باقرخان و ستارخان کارت سختی دارند چراکه باید سعی کنند یارانشان را متوجه حضور آن ها کنند.

مشروطه خواهان
سلطنت طلبان
در کل هم محمد علی شاه و هم ستارخان و باقرخان باید سعی کنند خیلی نا محسوس یاران خود را جمع آوری کنند با این تقاوت که محمد علی شاه نیز ادعا می کند مشروطه خواه است.

ستارخان

ستارخان کار بسیار سختی در بازی دارد چراکه میبایست با یار وفادارش باقرخان به گونه ای یاران مشروطه خواه را جمع آوری کند که محمد علی شاه او را تشخیص ندهد.

باقرخان

باقرخان یار با وفای ستارخان است که او را در بازی می شناسد ولی باید سعی کند لینکی با او به صورت شفاف برقرار نکند چراکه محمد علی شاه اگر بفهمد این دو نفر همدیگر را می شناسند راحت تر می تواند شلیک کند.

محمد علی شاه

محمد علی شاه رهبر نیروهای سلطنت طلب است و یاران خود را می شناسد ولی نباید طوری بازی کند که ستارخان و باقرخان او را شناسایی کنند چرا که اگر شناسایی شود می تواند به ضرب گلوله کشته شود.

ستارخان
باقرخان
محمد علی شاه
بازی مشروطه یک بازی بین ۵ الی ۱۲ نفر است که همیشه تعداد نیرو های سلطنتی یک نفر بیشتر از نیرو های مشروطه خواه است.
طراح این بازی علی خلج

پرسش و پاسخ

سوال : همون سکرت هیتلر نیست؟
1401/01/28
جواب : نه مخلوطی از راز هیتلر و آوالون هست.

سوال : این بازی رو تولید میکنید؟
1401/05/23
جواب : خیر عزیز آنلاین هست

سوال : آیا در این بازی اسلحه وجود دارد
1402/03/05
جواب : سلام بله

سوال : سلام لطفاً فیلم آموزش این بازی رو بزارین همراه با بازی کردن.ممنون
1402/05/10
جواب : سلام چشم حتما