بازی تورتوگا

بازی تورتوگا آنلاین

توضیح کلی بازی

در بازی تورتوگا بازیکنان نقش دزدان دریایی را بازی می‌کنند. تمامی بازیکنان به دو تیم بریتانیا و فرانسه تقسیم می‌شوند اما چون تیم‌ها مخفیانه مشخص می‌شود هیچ‌کس هم‌تیمی‌های خود را نمی‌شناسد. در طول بازی بازیکنان تلاش می‌کنند صندوق‌های گنج را غارت کنند و آن‌ها را در انبار کشور خود قرار دهند. اما این کار چندان ساده نیست. در نهایت تیمی برنده است که گنج بیشتری تصاحب کرده باشد.

بازی تورتوگا نسخه‌ی فارسی شده‌ی بازی Tortuga 1667 از نشر facadegames است که با کسب اجازه از طراح و ناشر اصلی بازی توسط مجموعه بردبرد به تولید رسیده است. در تولید این محصول از تصاویر نسخه اصلی بازی استفاده شده است. فضای بازی مربوط به دوران طلایی دزدان دریایی در کرانه‌ی آب‌های کارائیب است. تورتوگا برای 2 تا 9 نفر قابل بازی است و برای سنین بالای 14 سال طراحی شده. بارزترین ویژگی این بازی تکرارپذیری بالای آنست که موجب می‌شود هر بار بازی تجربه‌ی جدید و متفاوتی را رقم بزند.

در این بازی بازیکنان نقش دزدان دریایی را بازی می‌کنند که به دنبال غارت گنج‌های یک گالیون اسپانیایی هستند. حمله کردن و تصاحب گنج نیاز به همکاری خدمه‌ی کشتی دارد، به همین خاطر در جریان بازی تعامل زیادی بین افراد شکل می‌گیرد. تعاملی که گاهی حمایت است و گاهی خیانت.

چیزی که بازی تورتوگا را از سایر بازی‌های هویت مخفی و استنتاجی متمایز می‌کند بخش استراتژیک آن است. زمین بازی تورتوگا میدان تقابل اندیشه‌ها و برنامه‌ریزی‌هاست. وجود نقش‌های متنوع با قابلیت‌های متفاوت در زمین بازی، همراه با کارت‌های مختلفی که روند بازی را تحت تاثیر قرار می‌دهند موجب می‌شود تک تک بازیکنان نقش مهمی در پیروزی تیم خود داشته باشند.

بازیکنان بازی را بر روی عرشه‌ی کشتی شروع می‌کنند و تلاش می‌کنند با همکاری یکدیگر گنج‌ها را وارد کشتی خود کنند. اما خیلی زود جهت‌گیری‌ها شروع می‌شود و نزاع بالا می‌گیرد. ناخدا خدمه را تبعید می‌کند و خدمه ناخدا رو سرنگون می‌کنند. جدال بر سر تصاحب قدرت در کشتی و پر کردن انبارهای گنج تا آخرین کارت‌های بازی ادامه می‌یابد. در دقایق پایانی هیجان بازی اوج می‌گیرد و به محض رو شدن کارت پایان بازی، آه افسوس تیم بازنده و فریاد شادی تیم برنده به گوش می‌رسد.

بازی تورتوگا

آموزش بازی

برای شروع بازی به هر بازیکن یک کارت ملیت به‌طور شانسی داده و تعداد فرانسه و انگلیس باید با هم برابر باشد؛ اما اگر تعداد فرد است باز نصف فرانسه و نصف انگلیس و یک بازیکن هلندی خواهد بود.

برای بازی 5 تا 7 نفرِ که بهترین حالت این بازی است دو فرانسه دو انگلیس و یک هلندی قرار دهید کارت‌ها را بر زده و به با بازیکنان می‌دهیم. در طول بازی کسی نباید ملیت شما را بداند.

هر بازیکن به‌جز ملیت یک نقش داشته که کارت نقش را به انتخاب خود برمی‌دارد که رنگ گوی بازیکن را تعیین می‌کند.

هر بازیکن سه کارت رأی دارد که هر کارت سه علامت بر روی آن دارد. نقشه نیز شامل دو کشتی دزد دریایی، یک کشتی اسپانیا و جزیره تورتوگا که جزیره نیز دو انبار دارد.

مهره بازیکنان به‌صورت تصادفی از داخل کیسه خارج‌شده و چیده می‌شود. کشتی اسپانیا نیز پر از گنج است. روی کشتی صف قرار گرفتن بازیکنان است.

بازیکنی که جلوتر از همه باشد ناخدا بوده و نفر دوم دستیار و نفر سوم انباردار است. بازیکنان با قایق به جزیره رفته و نفر اول فرماندار جزیره است.

5 کارت رویداد در کنار نقشه به پشت چیده شده بازیکن می‌تواند به سه صورت آن‌ها را استفاده کند. در حالت اول دو کارت را برگردانده دیده و سر جایش قرار دهد. کار دوم برگرداندن کارت و عمل به آن است و حرکت سوم دادن دستور به بازیکنان دیگر است.

ناخدا غیر از حرکت‌های همه، حق انتخاب حمله دارد. ناخدا می‌تواند یکی از بازیکنان را به جزیره تبعید کند، دستیار نیز می‌تواند شورش کند.

انباردار نیز می‌تواند یکی از صندوق‌های گنج را جابه‌جا کند. بازی تا تمام شدن کارت‌های اکشن ادامه دارد و همیشه آخرین کارت ناوگان اسپانیا است که نشان می‌دهد کارت‌ها مصرف‌شده‌اند.

هر ملیتی که گنج بیشتری دارد برنده است و در صورت تساوی گروه هلندی برنده است.

شخصیت های بازی

بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا یک بازی 5 الی 9 نفره است.

کارت های رویداد بازی

بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی شامل 8 کارت ستاره دار است که به انتخاب خود یا به صورت شانسی 3 کارت از این کارت ها انتخاب می شود.کارت کشتی اسپانیانی کارت آخر است که هر وقت رو شود بازی تمام می شود.

کارت های درگیری بازی

بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی تورتوگا
بازی شامل 32 کارت درگیری است که ابتدا در بازیکن 3 کارت می گیرید و هر وقت کارت استفاده شد مجدد از دسته کارت ها بر می دارد.

بازی به صورت آنلاین

شما می توانید این بازی نقش مخفی جذاب را در سایت وایت شو به صورت آنلاین با دوستانتان بدون نیاز به بردگیم فیزیکی بازی کنید و لذت ببرید.

ویدئو آموزش بازی