بازی ددوود (DeadWood)

بازی ددوود آنلاین

توضیحات بازی

سال 1876 ، تو بلک هیلزِ داکوتای جنوبی، طلاهای زیادی کشف شده و تو اومدی که سهم خودت رو طلب کنی و یا حتی بدزدی. تو توی یکی از سه تا مکان اصلی شهر اقامت داری که توی اون‌ها، تو و رُفَقات، دارید با‌همدیگه روی دزدیدن گاوصندوق های پر از طلایی که توی شهر پراکنده شده، کار میکنید.

اما وسطای کار تو به این مشکوک میشی که "رُفَقایی" که داری باهاشون کار میکنی، یواشکی دارن اسلحه جمع میکنن. چراا؟

چونکه دارن نقشه میکشن که دَخلِتو بیارن و آخر سر کل طلاها رو برای خودشون بردارن.

آماده ای که قبل از اینکه اون‌ها از پشت به تو شلیک کنن، کارشونو یه‌سره کرده باشی؟

اما وسطای کار تو به این مشکوک میشی که "رُفَقایی" که داری باهاشون کار میکنی، یواشکی دارن اسلحه جمع میکن. چراا؟

چون دارن نقشه میکشن که دَخلِتو بیارن و آخر سر کل طلاها رو برای خودشون بردارن.

در دِدوود 1876 ،از تفنگ های دستتون برای دزدیدن گاوصندوق های بقیه بازیکن‌ها استفاده می‌کنید. داخل گاوصندوق‌ها طلا، نشان و یا تفنگ هایی برای مرحله نهایی وجود دارد. در اواخر بازی ، بازیکن‌هایی که دارای نشان هستند،

یک نوبت اضافه تر بازی میکنند. پس از دور آخر ، تیمی که بیشترین طلا رو جمع کرده باشد،

به مرحله نهایی میرود. در آنجا، هم تیمی‌ها با استفاده از تفنگهایی که در اختیار دارن ( تفنگهای توی دست و تفنگ های داخل گاوصندوق )، با یکدیگر مبارزه می‌کنند. آخرین نفری که زنده بمونه، برنده است!

1. سه کاشی مکان را در وسط میز بازی قرار دهید. ( در بازی های 2 و 3 نفره، کاشی هتل بزرگ مرکزی یا grand central hotel هتل را از بازی حذف کنید)

2. هر بازیکن یک شخصیت را انتخاب می‌کند. ستاره های منطبق با شخصیت های حاضر در بازی را جدا کنید و بقیه ستاره‌ها را به جعبه برگردانید. از تئاتر الماس ( Gem Theater) شروع کنید و در جهت ساعتگرد به صورت اتفاقی ( رندوم)، روی مکان‌ها ستاره‌ها رو بچینید. ستاره منطبق با رنگ کارت شخصیت شما، نمایانگر شما در طول بازی است. (در بازی های 4 نفره ، هیچ ستاره ای را در ابتدای بازی در "هتل بزرگ مرکزی" قرار ندهید ، اگرچه ممکنه که بازیکنان در طول بازی به آنجا بروند.)

3. کارت های "دِدوود" را با همدیگر مخلوط کنید (بُر بزنید) و به هر بازیکن 4 کارت به پشت بدهید. ( در بازی های 8 و 9 نفره، به هر بازیکن فقط 3 کارت بدهید.) بقیه کارت‌های "دِدوود" را به پشت در وسط میز بازی بگذارید.

4 . پنج گاوصندوق‌ای را که حاشیه نقره ای رنگی رو دارند پیدا کنید و به جعبه بازی برگردانید. همه‌ی گاوصندوق های باقیمانده را بُر بزنید. سه عدد گاوصندوق را به روی یکدیگر و به پشت در وسط میز بازی قرار دهید. ( در بازی های 8 و 9 نفره، فقط دو گاوصندوق وسط میز بگذارید.). به هر بازیکن دو عدد گاوصندوق به پشت بدهید. بقیه گاوصندوق های باقیمانده را بدون اینکه ببینید، به جعبه بازی برگردانید. گاوصندوق‌هایی که به جعبه برگرداندید، در بازی نیستند.

اگر با یک گروه با تجربه بازی می کنید که قبلا دِدوود بازی کردن، میتونید توی مرحله 4 هر تعدادی از گاوصندوق های نقره ای رنگ رو با گاوصندوق های دیگر قاطی کنید و از اون‌ها داخل بازی استفاده کنید. برای جزئیات بیشتر صفحه 12، بخش "قوانین پیشرفته اختیاری" رو نگاه کنید.

5 . همه بازیکن‌ها دو گاوصندوق خود را نگاه کرده و سپس یکی از آن دو را به پشت به بازیکن سمت چپ می دهند. سپس همه ی بازیکن‌ها ست گاوصندوق های جدیدشان را نگاه کرده و بُر می زنند و سپس به پشت جلوی خودشان قرار می‌دهند.

جریان بازی

هر بازیکن یک بار تاس مشکی را می‌ریزد و بالاترین عدد بازی را شروع می‌کند. بازی در جهت عقربه های ساعت جریان دارد.

در نوبتتان:

شما در نوبتتان یک کارت "دِدوود" از دستتون بازی میکنید. میتونید از اون کارت به عنوان یک وسیله ویژه که در پایین کارت نمایش داده شده استفاده بکنید """یا""" از اون به عنوان یک تفنگ که در بالا نمایش داده شده استفاده بکنید.

اگر تصمیم گرفتید که از وسیله ویژه کارت استفاده کنید:

فقط متن نوشته شده روی کارت رو بخوانید و آن را انجام دهید.

در صورت نیاز ، توضیحات دقیق تر هر وسیله را می توانید بعداً در صفحه 10 مشاهده کنید.

اگر تصمیم گرفتید که از تفنگ روی کارت استفاده کنید:

شما می توانید یک سرقت یا یک دوئل انجام دهید.

سرقت:

در سرقت ، شما سعی می کنید یک گاوصندوق را از یک بازیکن دیگر، بدُزدید. از دستتون یک کارت تفنگ را، به رو، جلوی گاوصندوق‌ای که می‌خواهید اون را از بازیکن صاحبش بدُزدید، بازی کنید. بازیکن مدافع باید یک کارت تفنگ از دست خود در جهت دفاع از گاوصندوق‌اش، بازی کند. شما و بازیکن مدافع، به طور همزمان، تاس‌هایی را که با رنگِ تفنگ‌هایی که بازی کرده‌اید منطبق است، می‌ریزید. اگر نتیجه مساوی شد، دوباره تاس بریزید. اگر نتیجه شما بالاتر از مدافع بود، شما گاوصندوق مورد نظر رو با موفقیت سرقت کردید. به گاوصندوق جدیدتون مخفیانه نگاه کنید و اون را با بقیه گاوصندوق‌هاتون بُر بزنید. اگر نتیجه مدافع بالاتر از شما بود، هیچ اتفاقی نمیوفتد و گاوصندوق مدافع دست نخورده باقی می‌ماند.

دوئل:

برنده شدن در دوئل به شما این امکان رو می دهد که جای بعضی از ستاره‌ها را با یکدیگر تغییر دهید. از دستتون یک کارت تفنگ را، به رو، جلوی کارت شخصیت یک بازیکن، بازی کنید. بازیکن مدافع باید یک کارت تفنگ از دست خود در جهت دفاع از خودش، بازی کند. شما و بازیکن مدافع، به طور همزمان، تاس‌هایی را که با رنگِ تفنگ‌هایی که بازی کرده‌اید منطبق است، می‌ریزید. اگر نتیجه مساوی شد، دوباره تاس بریزید. اگر نتیجه شما بالاتر از مدافع بود، جای ستاره خودتان را با ستاره بازیکن مدافع عوض کنید. اگر شما به کسی در مکان خودتون حمله کردید و پیروز شدید، به جای جابجا کردن ستاره‌ها، می‌تونید بازیکن مدافع رو به یک مکان دیگه به انتخاب خودتون بفرستید، به این شرط که اون مکان هنوز ظرفیت داشته باشد. (ظرفیت مکان‌ها رو در جدول زیر می‌بینید). اگر نتیجه مدافع بالاتر از شما بود، هیچ اتفاقی نمیوفتد.

ویدئو آموزش بازی