بازی ددان

بازی نقش مخفی سوالی ددان آنلاین

آموزش بازی ددان

این بازی ترکیبی از بازی مافیا و بیست سوالی هست !

بازی ددان یک بازی جذاب و هیجان‌انگیز است که مهارت‌های ارتباطی، تفکر سیستمی، حل مسئله و کار تیمی را تقویت می‌کند.

بازی ددان یک بازی دورهمی است که در آن یک نفر نقش دیو را بازی می‌کند و یک کلمه را انتخاب می‌کند. سپس یک نفر دیگر که نقش زیرک را دارد، کلمه را نیز مخفیانه می‌ بیند. بقیه بازیکنان نقش دد یا مردد را دارند و همگی دیو سوال می‌پرسند تا کلمه را حدس بزنند. زیرک باید به طور مخفیانه به دیگران کمک کند تا کلمه را پیدا کنند چون در فاز اول اگر به کلمه صحیح نرسند هیچ یک از بازیکنان برنده نیستند. اما اگر کلمه پیدا شود، بازی تمام نمی‌شود. در مرحله دوم، دیو و ددان باید زیرک را شناسایی کنند و از بین ببرند. اگر موفق نشوند، زیرک برنده می‌شود. اگر موفق شوند، دیو و دد‌ها برنده می‌شوند. مردد‌ها فقط در فاز دوم شانس برد دارند و در فاز دوم اگر بخواهند حدس زدن زیرک را خود به عهده میگیرند و کارت خود را رو می کنند و زیرک را حدس می زنند اگر درست حدس بزنند ددان برنده برنده می شوند.

پس بازی ددان دو نیمه دارد:

در نیمه اول (بیست سوالی) همه بازیکنان در پی رسیدن به پاسخ، از دیو سوال می کنند و حتما در تایم سه دقیقه باید به جواب برسند و همگی باخته اند. غافل از اینکه زیرکی در میان آنهاست که پاسخ را می داند.

سوال پرسیدن باید به ترتیب از نفر سمت چپ دیو شروع شود و سوال ها فقط باید به این صورت باشد که جواب آن بله یا خیر یا شاید باشد پس این سوال که در آسیا است یا اروپا غلط است !

زمان سوال پرسیدن فقط سه دقیقه است !

در نیمه دوم (استنتاجی) همه در پی کشف هویت زیرک هستند. اگر زیرک از این مهلکه بگریزند برنده بازی است و اگر لو برود، دیو و ددان پیروز خواهند شد.

حال اگر در مرحله اول در 1 دقیقه به جواب رسیده باشند در این مرحله هم 1 دقیقه فرصت دارند ددان تا زیرک را شناسایی کنند.

اگر مردد کارت خود را رو نکند دیو باید در زمان مشخص رای گیری انجام دهد و اگر کسی که بیشترین رای را بیاورد زیرک باشد ددان برنده هستند در غیر این صورت زیرک بازی را برده است.

مردد اگر کارتش را در مرحله دوم رو کند فقط حدس مردد هست که برد و باخت ددان رو تعیین می کند پس اگر مطمئن نبودید کارت خود را رو نکنید.

این بازی جذاب رو با هزاران کلمه غیر تکراری می توانید در وایت شو به صورت آنلاین بازی کنید.

این بازی در واقع ایرانی شده بازی خارجی Insider می باشد.

بازی ددان آنلاین
بازی ددان آنلاین
بازی ددان آنلاین
بازی ددان آنلاین
تبلیغات سایت